• ×

  Abdulhamit Gül


   12 Mart 1977'de Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamladı. Nizip İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı.
   Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinin farklı kademelerinde görev aldı. Gençliğin eğitimi, sivil toplum faaliyetlerine ve siyasete kazandırılması konusunda faaliyetler yürüttü. Siyasi, güncel, edebi konularda çeşitli gazete ve dergilerde makale ve denemeleri yayımlandı.
   AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyeliğine seçildi. Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
   25., 26. ve 27. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçildi. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan, 2. ve 3. Olağanüstü Büyük Kongrelerinde yeniden MKYK Üyeliğine seçildi ve AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.
   19.07.2017 tarihinde 65. Hükümette Adalet Bakanlığı görevine getirildi.
  Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Abdullah Nejat Koçer

  1963 yılında Gaziantep'de doğdu.

  Gaziantep Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunu. 1997-1998 yıllarında Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, 1998-2011 yıllarında Gaziantep Sanayi Odası Başkanlığı, 2000-2011 yıllarında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, TOBB-Halkbank öncülüğünde kurulan Kobi Yatırım Ortaklığı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyet Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcılığı, Güneydoğu Tekstil İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcılığı, Ortadoğu Fuar Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  İngilizce bilen Koçer'in Ekonomi ve Araştırma üzerine 2 kitabı yayınlandı. 24.ve 25. Dönem Gaziantep Milletvekili olan Koçer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ile AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  Abdullah Nejat Koçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ahmet UZER

 • ×

  Ali ŞAHİN

  Ali Şahin, 2 Ocak 1970'te Gaziantep Nizip'te doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Safiya'dır.

  Uluslararası İlişkiler Uzmanı; Pakistan Karaçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans ve yüksek lisansını yaptı.

  Fiziksel Engelliler Vakfı Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezini kurdu. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) çalışmalarına katıldı. Taraf, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde dış politika eksenli yorumlar yazdı.

  Çok iyi düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Arapça ve Urduca bilen Şahin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Derya Bakbak

  Kadın Kolları Başkan Yardımcısı (Meclis Koordinatörü)

  Dr. Derya Bakbak, 16 Ağustos 1972'de Gaziantep'te doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Şenel'dir.

  Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü ve Anadolu Üniversitesi 4 yıllık İşletme Bölümü'nü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği'nde mimari şekil tasarımı ve asma germe sistemlerin yapı analizi üzerine yüksek lisansını tamamladı, aynı bölümde hareketli yapı sistemleri üzerine doktorasını yaptı.

  ‘’İnşaat Mühendisliğinde Hareketli Membran Yapılar İçin Tasarım Metodolojisinin Geliştirilmesi’’, ‘’Osmaniye Bölgesindeki Geleneksel Kerpiç Evler’’ ve ‘’Sanayi Yapılarında Kerpiç’’ konulu üç adet bilimsel yayını bulunmaktadır.

  Arıcı İnşaat Şirketi'nde mimar olarak çalıştı. Muhtelif konut, villa, benzin istasyonu, okul, otel vb. projelerde yer aldı, tarihi doku ile ilgili çalışmalar yaptı.

  Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kadın Kolları 6. Dönem Yönetim Kurulu'nda görev alan Bakbak, MÜSİAD Kadın Kolları, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Mimarlar Odası ve Türk Parlamenterler Birliğine üyedir. 2009-2011 yılları arasında AK Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK ve MKYK üyeliği bulunmaktadır.

  Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti’den Gaziantep Milletvekili seçilen Bakbak, halen TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

  1 Kasım 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcılığına atanan Derya Bakbak, Meclis Koordinatörü olarak görevlendirilmiştir.

  Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Bakbak, evli ve 2 çoçuk annesidir.

 • ×

  Mehmet Erdoğan

  1956 yılında Adıyaman Besni İlçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu.

  Ak Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.  2010 yılında MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup, bu görevine devam etmektedir.

  1998 – 2005 yılları arasında Gaziantep MÜSİAD Şube Başkanlığı yaptı. Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreterliği, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası Üyeliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Üyeliği, GAGEV Gaziantep Ekonomisini Güçlendirme Vakfı Başkan Vekilliği, BETEV Vakfı Mütevellisi, GASBAŞ Serbest Dış Ticaret Bölge Kurucu Ortaklığı, Gaziantep Halıcılar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Hisar TV. Genel Müdürlüğü yaptı.

  Tekstil, Halı İmalatı, Grafik Tasarım ve Sağlık sektöründe ticari faaliyetlerde bulundu.
   
  23. ve 24. Dönem Gaziantep Milletvekili olup, 23. Dönem TBMM İçişleri Komisyonu, KİT Komisyonu Üyelikleri, 24. Dönem TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görev yapmaktadır. 23. Dönem TBMM Türkiye – Moğolistan Dostluk Grubu Başkanlığı yapmış olup, evli ve altı çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet Sait Kirazoğlu

 • ×

  Müslüm Yüksel