• ×

  Abdullah Nejat Koçer

  1963 yılında Gaziantep'de doğdu.

  Gaziantep Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunu. 1997-1998 yıllarında Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, 1998-2011 yıllarında Gaziantep Sanayi Odası Başkanlığı, 2000-2011 yıllarında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, TOBB-Halkbank öncülüğünde kurulan Kobi Yatırım Ortaklığı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyet Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcılığı, Güneydoğu Tekstil İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcılığı, Ortadoğu Fuar Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  İngilizce bilen Koçer'in Ekonomi ve Araştırma üzerine 2 kitabı yayınlandı. 24.ve 25. Dönem Gaziantep Milletvekili olan Koçer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ile AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  Abdullah Nejat Koçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ahmet UZER

 • ×

  Ali ŞAHİN

  Ali Şahin, 2 Ocak 1970'te Gaziantep Nizip'te doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Safiya'dır.

  Uluslararası İlişkiler Uzmanı; Pakistan Karaçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans ve yüksek lisansını yaptı.

  Fiziksel Engelliler Vakfı Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezini kurdu. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) çalışmalarına katıldı. Taraf, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde dış politika eksenli yorumlar yazdı.

  Çok iyi düzeyde İngilizce, iyi düzeyde Arapça ve Urduca bilen Şahin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  Derya Bakbak

  Dr. Derya BAKBAK, 1972’de Gaziantep’te doğdu. Baba adı Ahmet, Anne adı Şenel’dir.

  Ankara Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi  İşletme Bölümünü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi , Asma Germe Sistemler üzerine Yüksek Lisansını ve Hareketli yapılar üzerine İnşaat Mühendisliği’nde Doktorasını tamamladı. Gaziantep Üniversitesinde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Öğretim Üyeliği yaptı. Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Mimarlık Bölüm Başkanlığı yaptı.

  Kerpiç yapılar, Asma germe sistemlerin ve hareketli yapıların tasarım ve analizi ve mülteciler hakkında bilimsel yayınları bulunmaktadır. Okul, otel, muhtelif konut, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, prefabrik yapılar üzerinde projeler yapmış ve uygulamıştır.  Açılıp kapanabilen konteyner ve tarihi doku üzerinde çalışmalar yapmıştır.

  24.Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekilliği yaptı. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, ve Turizm Komisyonu Üyeliği ve Kadına Karşı Şiddet Araştırma Komisyonu Üyeliği yaptı. Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı, MYK, MKYK’sında görev aldı. Meclis Koordinatörlüğü  görevini yürüttü. Başta MÜSİAD, GAGİAD olmak üzere pek çok STK Kadın kolu yönetim kurulu üyeliklerinde yer almıştır.

  İyi Derecede İngilizce bilen Bakbak.  Evli ve iki çocuk annesidir.

 • ×

  Mehmet Erdoğan

  1956 yılında Adıyaman Besni İlçesinde doğdu. Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu.

  Ak Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.  2010 yılında MÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup, bu görevine devam etmektedir.

  1998 – 2005 yılları arasında Gaziantep MÜSİAD Şube Başkanlığı yaptı. Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreterliği, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası Üyeliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Üyeliği, GAGEV Gaziantep Ekonomisini Güçlendirme Vakfı Başkan Vekilliği, BETEV Vakfı Mütevellisi, GASBAŞ Serbest Dış Ticaret Bölge Kurucu Ortaklığı, Gaziantep Halıcılar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Hisar TV. Genel Müdürlüğü yaptı.

  Tekstil, Halı İmalatı, Grafik Tasarım ve Sağlık sektöründe ticari faaliyetlerde bulundu.
   
  23. ve 24. Dönem Gaziantep Milletvekili olup, 23. Dönem TBMM İçişleri Komisyonu, KİT Komisyonu Üyelikleri, 24. Dönem TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görev yapmaktadır. 23. Dönem TBMM Türkiye – Moğolistan Dostluk Grubu Başkanlığı yapmış olup, evli ve altı çocuk babasıdır.

 • ×

  Mehmet Sait Kirazoğlu

  1973 yılında Gaziantep’te doğdu. Baba adı Turan, anne adı Emine’dir. Başbakanlık Uzmanı, Kamu Yöneticisi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İngiltere’de 6 ay araştırma ve eğitim amaçlı olarak bulundu. ABD’de (Syracuse-Maxwell School)-Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetişim ve Liderlik Odaklı-Kamu Yönetimi yüksek lisans programını, Bilkent Üniversitesi’nde yöneticiler için İşletme Yönetimi yüksel lisans programını bitirdi.

  Başbakanlıkta Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü bünyesindeki Bakanlıklar Arası Koordinasyon, TBMM ile İlişkiler, Genelgeler Servisleri ve Etik Kurulu Sekretaryasında Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı. Başbakanlık genelgeleri, yönetmelik ve kanun tasarılarının hazırlanmasında, çok sayıda eğitim, proje ve organizasyonun planlama ve yürütülmesinde görev aldı. Türkiye Petrolleri A.O’da Finans, Mali İşler, insan Kaynakları, Tedarik-Makine İkmal, Destek Hizmetleri-İdari ve Sosyal İşlerden sorumlu olarak Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Ayrıca TPIC ve TP Petrol Dağıtım A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı. Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurul Üyeliği ve İstanbul’da düzenlenen 2016 Dünya Enerji Kongresinin Organizasyon Komitesinde görev aldı. Milli Savunma Komisyonu ve Avrupa Güvenlik ve İş birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesidir.


   

  Kirazoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  Müslüm Yüksel

  1994 yılında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde doğdu. Babasının adı Abdulkadir, annesinin adı Kadriye’dir. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde, Lise öğrenimini ise Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde tamamladı. 2011 yılında başladığı Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında başarıyla mezun oldu. 

  Müslüm Yüksel, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili merhum Abdülkadir Yüksel’in oğlu, Suruç eşrafından İstiklal Savaşı Madalyalı Galip Beyzade Müslüm Bey’in torunudur.

  24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 27. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Avukat ve TBMM İçişleri Komisyonu Katip Üyesi olan Yüksel orta düzeyde İngilizce bilmektedir.