Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
03-11-2016 00:00:00

”3 Kasım 2002, bu aziz milletin yönetime el koyduğu gündür.”

AK Partinin yürüttüğü istikrarlı hükümet anlayışı ve politikalarla Türkiye’nin değişim ve dönüşüm vizyonunu şekillendirdiğini belirten Özkeçeci;

“AK Parti, henüz 15 aylık bir partiyken 3 Kasım 2002 de Türk halkının büyük teveccühüyle tek başına iktidar olarak Türk siyasi tarihinde bir büyük başarıya imza attı.

Bu tarih AK Parti için değil, Türkiye için, bir milat, yeni bir başlangıç olmuştur. Türkiye bu tarihte karanlık bir tünelden aydınlığa çıkmış, değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmaya karar kılmıştır. Şu kesinlikle bilinmelidir ki geride bıraktığımız 14 yıl içerisinde hiçbir zaman milletimize mahcup olmadık, her zaman milletimize hizmet etmek için çabaladık. Milletimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirdik ve her gün yeni bir plan, program ile milletimizin refahı için çalışmaktayız.

AK Parti’nin her bir neferi her bir bireyi bir bütündür ve durmadan yorulmadan millete hizmet etme yolunda var gücü ile çalışanlardan oluşmaktadır. Millete hizmet yolunda, her zaman alnımız dik yolumuza devam ettik. Bu dönemde milletimiz de bizi asla yalnız bırakmamıştır.

Bugüne kadar Türk siyaset tarihinde 14 yıl boyunca iktidarda kalmanın yanı sıra, geniş katılımlı, istişareyi bırakmayan ve istikrarı kaybetmeyen başka bir parti bulunmazken, AK Parti bu sayede önemli bir başarıya imza atmıştır. Büyük AK Parti ailesinin en önemli özelliği gönül bağıyla birbirine bağlı olmalarıdır, birlik ve bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutmasıdır. Bu birlik ve beraberlik içinde, Türkiye de geride kalan 14 yıl içerisinde, demokrasiden ekonomiye sağlıktan ulaşıma kadar her alanda tarihi anlamda bir değişim süreci gerçekleştirilerek, Türkiye çağ atlamıştır.

‘’3 Kasım 2002, bu aziz milletin yönetime el koyduğu gündür’’

Türkiye'nin 2 Kasım 2002 gününü, siyasi çekişmelerin, ardı arkası kesilmeyen ekonomik çöküntülerin, sürekli yeni çatlaklara sebep olan sosyal gerilimlerin iç karartıcı havası içinde tamamladığını, 3 Kasım gecesi ise AK Parti iktidarının iş başına geldiğini belirten Özkeçeci, şöyle devam etti:

‘‘3 Kasım 2002'de yepyeni bir ümitle, heyecanla dinamizmle artık onlar geride kalıyor ve aydınlık bir gelecek başlıyordu. 3 Kasım'da ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti'nin bir başarısı zaferi değildir. 3 Kasım, bu aziz milletin siyasete, yönetime el koyması, kötü gidişe dur demesiydi. 3 Kasım'da sadece bazı partiler iktidardan düşüp, yeni bir parti iktidara gelmedi. Esasında büyük bir zihniyet devrimi gerçekleşti. Milli iradeyi değil, kendi grup çıkarlarını esas alarak Türkiye'yi krizler ülkesi haline getiren bir anlayış devrildi. Milletin iradesini yücelterek güven ve istikrarı tesis eden anlayış yönetime geldi. Onlarca yıldır Türk siyaseti üzerine karabasan gibi çöken darbeci, vesayetçi, elitist zihniyet gitti, ileri demokrasiye hak ve özgürlüklere inanan bir anlayış geldi. Millete efendilik taslayanlar gitti, millete hizmetkar olanlar geldi. Cumhuru hor gören, cumhuriyet istismarcıları gitti, cumhuru kucaklayan, onu bağrına basan gerçek cumhuriyetçiler geldi. 3 Kasım, AK Parti iktidarı için değil, Türk demokrasisi için bir milattır, tarihi bir başlangıçtır.'‘

‘’2023 Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz’’

Türkiye’de artık güçlü bir siyasi irade var. Siyasi iradeye ram olmuş bir ekonomi, bir ordu ve bürokrasi var. Türkiye’de geçmişte her kurum bir devletti, şimdi hükümet devlettir. Hükümetin devlet oluşu ve millet iradesinin mecliste temsil edilmesiyle birlikte artık yumuşak karınlarımız ortadan kaldırılmaktadır. Demokratikleşme, hukuk, özgürlük hamleleri en iyi şekilde devam ediyor. Türkiye 2023 hedefine emin adımlarla ilerliyor. Bu sürecin sonunda artık kimse Türkiye’yi tutamayacak. Bugün, önümüzdeki süreçte Türkiye’nin dünya çapındaki liderlik yürüyüşüne engel olmak isteyenler bilmeliler ki; bu kalkınma ve dönüşüm hamlesi memleketimiz her demokratik ve ekonomik açıdan sarsılmaz bir güvene kavuşana dek sürecek. Ve Türkiye’yi oraya milletin desteğiyle AK kadrolar taşıyacak. Çünkü AK Parti 14 yıldır iktidarda, bu millet için yol, köprü, okul, hastane oldu. Yoksula iş AK Parti’ydi, işçinin-memurun güvencesi oldu. Ekonomiye güç verdik, dış politikamıza itibar getirdik. Siyasette dürüstlüğünün, samimiyetinin, doğru sözün, düzgün üslubun temsilcisi de AK Partidir, öyle olmaya da devam edecek” şeklinde konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.