Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
08-01-2018 00:00:00

ŞAHİNBEY 6. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ

Kongreye; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKPARTİ Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, AK PARTİ Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun yanısıra kongreye, çok sayıda delege ve partili katıldı.

KURT:NEFER GİBİ ÇALIŞACAĞIM

Kongrenin açılışında konuşan eski ilçe başkanı Av. Hakan Kurt, her seçimden başarıyla çıktıklarını belirterek, “Biz rekor oylarla büyük başarılar elde ettik. 4 yıllık süreçte tüm seçimlerden zaferle çıktık. Canımızı dişimize takarak çalıştık. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada partimin bir neferi gibi çalışmaya devam edeceğim"dedi.

ÖZKEÇECİ:HERKES ESKİ OLACAK

Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Özkeçeci, “Ben göreve geldiğimde Sayın Ahmet Uzer bir şey söyledi hiç unutmam.Bir gün herkesin adının önünde eski yazacak dedi. Doğru söylüyor, bir gün herkes eski olacak. Önemli olan bu kutlu davadır. Önemli olan davaların eskimemesi. Bizim mücadelemiz koltuk için değil dava için olmalıdır. Ve bütün arkadaşlarımız için de bugüne kadar öyle olmuştur, bundan sonrada öyle olacaktır” dedi.

UZER:KEŞKE DEDİĞİMİZ NOKTAYA GELDİK

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ise Ak Parti'nin bugün Gaziantep'te geldiği noktayı bir zamanlar hayal ettiğini anlatarak şunları dile getirdi:“Fazilet Partisi'ndeyken Maraş‘a gitmiştik. Orada 16 belediye başkanımız vardı. Gaziantep'te ise sadece Şehitkamil bizdeydi. O zaman Maraş‘a imrenmiş, keşke Gaziantep'te de çok sayıda belediyemiz olsa demiştim. Bu kutlu davada işte o keşke dediğimiz noktalara geldik. Çok şükür. Bundan sonra da birlik, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmadan ülkemizin istikrarı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde Hasan Teke Şahinbey ilçe başkanlığına seçilirken yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.

GÜL: BİZ MİLLETİN ADAMLARINI ASLA YALNIZ YÜRÜTMEYİZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti davasının vatanı, milleti ve devleti daha güçlü kılmakla eş anlamlı olduğunu ifade ederek memleketin, aziz milletinin yıllarca hor görüldüğünü, oligarşik güçlerin milletin iktidara gelmemesi için çaba harcadığını söyledi.

Milletin iktidar olma mücadelesini kimsenin engelleyemeyeceğini dile getiren Gül, şöyle devam etti:

“Bu ülkede milletin adamlarını iktidara getirmek için bu millet çok çalıştı. Geçmişteki milletin adamı olan Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi isimlerin bu ülke için verdikleri emekleri unutamayız. Bu milletin adamlarını siz idam sehpalarına mı götürdünüz? Biz milletin adamlarını asla yalnız yürütmeyiz. O yüzden 15 yıldır bu millet Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürüdü, yürümeye de devam edecek. 2001'den beri bu yolculukta mücadele ederken hep ayak oyunları devam etti. Vesayetçiler milletin iktidar olmasından rahatsız oldular. Gezi'yi bahane edenler, 17/25 Aralık'taki yargı oyunlarını hep gördük. Son olarak 15 Temmuz'daki hainlerin yapmaya çalıştığı darbe girişimini de gördük. Tüm bunlar ‘millet iktidar olmasın' anlayışındandır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan ile bu ülke hasta adam değil lider adam, lider ülke konumuna gelmiştir. Geçmişte bu ülke, ülke ülke gezip ‘Bize ne olur şu kadar borç verin milletin maaşını vereyim' diyen bir ülke konumundan çıkmıştır. Eğer Türkiye, eski Türkiye'deki gibi koalisyonlar, krizler ve siyasi istikrarsızlıklarla boğuşan bir ülke olsaydı, Türkiye en memnun oldukları ülke olacaktı.”

ŞİMŞEK; GAZİANTEP HARIL HARIL ÇALIŞIYOR

AK Parti'nin bir hizmet ve sınırları Türkiye'yi de aşan bir dava hareketi olduğunu vurgulayan Şimşek, bu anlayışla 2019 yılını da büyük bir başarıyla geride bırakacaklarına inandığını dile getirdi.

Gaziantep'e hızlı tren

Şimşek, Gaziantep ve Şahinbey ilçesinde yapılan hizmet ve yatırımları anlatarak, siyasi hareketlere olan güvenin, verdikleri sözleri yerine getirmesiyle pekiştiğini dile getirdi. Şimşek, şunları kaydetti:

“O yüzden bizler de bugüne kadar verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmeye çalışıyoruz. 2015'te Gaziantep'te verdiğimiz sözlerin ne kadarını hayata geçirdiğimizi rapor vererek anlatmak isteriz. Bu şehri sanayide, yaşanabilir bir şehir olmada yapacağımız işler var deyip sözler verdik. GAZİRAY Projesi'ni açıkladık, söz verdik ve şu anda yapılıyor. ‘Bu şehirde çalışanlara konut yapacağız, açık büyük' dedik. 5,6 milyon metrekarelik alanda 50 bin konutluk başlangıç aşaması çoktan geride kaldı. Su problemi var dedik Düzbağ Projesi'ni hayata geçirdik, harıl harıl çalışılıyor. Bunlar çok büyük projeler. Bu projeler, eski parayla katrilyonluk çalışmalar. Hızlı tren dedik, yapılıyor. Gaziantep'i İstanbul'a ve ana şehirlere bağlayacak hızlı tren şebekesi hızla yapılıyor. Eğitimde ise tam bir seferberlik var. Eğitimde Gaziantep inanıyorum ki hızlı nüfus artışına rağmen açığı kapatacaktır. Gaziantep bugün sağlıkta tam bir seferberlik içerisinde. Amanoslar'da pek aşama kaydedemedik, bundan sonra ona da yöneleceğiz.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.