Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-12-2017 00:00:00

ŞAHİNBEY’DE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI VERİLDİ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Anadolu'da bağımsızlık meşalesini yakan Gaziantep'in bugün de Türkiye'ye üreterek, çalışarak öncülük ettiğini söyledi.

Şimşek, zor bir dönemin geride bırakıldığını artık hem Gaziantep hem Türkiye ölçeğinde iyi günler yaşanacağına inandığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “İnşallah gerek Ortadoğu'daki sıkıntılar giderek azalacak gerek ülkemizde oynanan oyunlar biliyorsunuz bozuldu. İnşallah bundan sonra onun etkileri daha az hissedilecek. Ama şunun şuurunda olmak lazım. Bu milli mücadele devam ediyor, 96 yıl önce işgal kuvvetlerine karşı bir bağımsızlık mücadelesi söz konusuydu, bugün de bir gelecek mücadelesi söz konusu. Bundan kastım şehrimiz 960 fabrikasıyla, 150 bine yakın çalışanıyla üretiyor, dünyaya mal satıyor. Bu mücadele de özellikle Gaziantep'in 4. sanayi devrimine hazır olması, dijital dönüşümü sağlaması ve böylece dünyada şehirler arası ülkeler arası rekabette gerçekten Türkiye'de öncü, lider konumuna gelmesi için hepimiz daha çok çalışıp, mücadele edeceğiz. Başarılı olacağız, olmamamız için hiçbir neden yok. Yeter ki inanalım yeter ki ortaya çaba koyalım.” Partililere seslenen Şimşek, “Ufak tefek farklılıklar olabilir. Önemli olan büyük resme odaklanmaktır. Büyük resim de dava şuurudur. Bu güzel ülkemize, Gaziantepimize hizmet şuurudur.” diye konuştu.

BÜYÜK BİR COŞKU İÇERİSİNDEYİZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri için kente geldiklerini anımsatarak, “Bu vesileyle gazi şehirli olmak, bağımsızlık aşığı olmak adına çok büyük bir kıvanç, büyük bir coşku içerisindeyiz. Bizleri bu vatanı bağımsız bir şekilde işgallerden arınmış bir şekilde bırakan ecdadımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.

Gazi olma ruhunu 15 Temmuz'da hem Gaziantep'te hem bütün Türkiye'de milletin bir kez daha yaşadığına işaret eden Bakan Gül, TBMM'nin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin ve darbeye karşı çıkan bütün vatandaşların bir kez daha gazi olduğunu dile getirdi.

“Dost da düşman da Türkiye'nin pranga altına giremeyeceğini bir kere daha görmüştür.” diyen Gül, 15 Temmuz'da bunu unutturanlara en güzel cevabın verildiğini söyledi.

TEK TİP KIYAFET DÜZENLEMESİ

Konuşmasında FETÖ sanıklarının yargılanmaları ve KHK ile yapılan “tek tip kıyafet” düzenlemesine de değinen Bakan Gül, şunları kaydetti:

“Kimisi 1 dolara kimisi 50 bin dolara bu ülkeyi, bu cennet vatanı satıyor, ihanet ediyorlar ama gerçek olan şu ki bayrağına, istiklaline ve istikbaline layık olan bu millet, hiçbir şekilde ruhunu da kendisini de yabancıya satmış, Türkiye düşmanlarına satmış, bu güruha asla izin vermemiştir. Kıyamete kadar da bu topraklarda hiçbir zaman bu gibi güruhlara, işgalcilere asla izin vermeyecektir. Bütün bu yargılamalar hukuk devleti çerçevesinde bu hainlerin yapmış oldukları tüm fiillerden dolayı devam edecektir. Bu yargılamalar da yine anayasaya göre, kanuna göre yapılmaktadır. Mahkemeler önüne gelen herkese ‘sen suçlusun, şu kadar ceza vereceğim' demiyor, suçluyla suçsuzu ayırıyor. Yargılamayı adil bir şekilde yapıyor ama darbeciler de görüyorsunuz en ağır cezayı, Türk Ceza Kanunu'nda hangi hüküm varsa bunlardan dolayı da alıyor.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın FETÖ sanıklarıyla ilgili dün yaptığı konuşmayı hatırlatan Abdulhamit Gül, “Cumhurbaşkanımız dün söylediler, bu hainlere bu FETÖ‘cü hainlere de yine milletimizin beklentisi doğrultusunda bir düzenleme yapılmış ve bunlara da yine duruşmaya gelirken badem renginde bir elbisenin giyilmesi yönünde bir düzenleme yapılmıştır. Bu milletimizin beklentisiydi ve hükümetimiz de o anlamda bir düzenleme yaptı. Elbette mahkemeler en adil bir şekilde yargılamalarını yapacak ve bu yargılamalar da en hızlı biçimde sonuçlanacak, milletimizin beklentisi ümidi bu şekildedir.” diye konuştu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.