Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
26-12-2017 00:00:00

ŞEHİTKAMİL İLÇE BAŞKANLIĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİNDE YAPILDI.

YILMAZ GÖREVİ DEVRALDI

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Halil Uğur görevi Mehmet Yılmaz’a devretti. Devir teslim töreninde konuşan yeni ilçe başkanı Mehmet Yılmaz, “Biz buraya ayrıştırmaya değil birleştirmeye, dağıtmaya değil toplamaya geldik” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, beraberinde milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte Gaziantep'te, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı‘nı ziyaret etti. İlçe Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Yılmaz’ı tebrik eden Şimşek, “Bizimki sıradan bir parti, sıradan bir siyasi mücadele değil. Buradaki hiç bir kardeşimizin derdi ne makam ne mevkidir aslolan hakka hizmettir” dedi.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı’na atanan Mehmet Yılmaz, görevi Halil Uğur’dan devraldı. Şehitkamil İlçe Başkanlığı’nda yapılan devir teslim törenine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Eski İl Başkanı Ökkeş Eruslu, il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

UĞUR’A TEŞEKKÜR YILMAZ’A BAŞARILAR

Devir teslim töreninde Partililere hitap eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Anadolu'da bağımsızlık meşalesini yakan Gaziantep'in bugün de Türkiye'ye üreterek, çalışarak öncülük ettiğini söyledi. Şimşek, zor bir dönemin geride bırakıldığını artık hem Gaziantep hem Türkiye ölçeğinde iyi günler yaşanacağına inandığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Aynı ruh devam ediyor. Bir devir teslim töreni için buradayız. Şu güzel anlayışa şu yapıcı yaklaşıma bakın. Halil Uğur çok güzel hizmetlere imza attı. Kendilerine müteşekkiriz. Kendisi ve ilçe teşkilatımız aslında büyük fedakârlıkla son 3 yılda ülkemize şehrimize hizmet ettiler. Allah kendilerinden razı olsun. Yeni arkadaşımız Mehmet yılmaz kardeşimizi de Allah utandırmasın. Kendilerine başarılar diliyorum.

96 YIL ÖNCEKİ RUH BUGÜN BURADA

Ak PARTİ’nin sıradan bir parti olmadığına vurgu yapan Şimşek, “Bizimki sıradan bir parti sıradan bir siyasi mücadele değil. Dolayısıyla buradaki hiç bir kardeşimizin derdi makam ve mevkidir değil. En önemlisi hakka ve halka hizmet. Bu nedenle bu güzel Türkiye’mizi güzel gazi şehrimizi inşa etmek için dünyayla arayı kapatmak için ülkemize yönelen tehlikeyi bertaraf etmek için sürekli çalışmamız çabalamamız gerekiyor. Yakın tarihimize bir bakın. Yakın coğrafyamıza bir bakın. İçeride ve dışarıda birçok Türkiye’ye karşı komplo kuruldu. Birçok şokla ülkemiz karşı karşıya kaldı. Eğer bu şuur bu kardeşlik şuuru olmasa bu dava şuuru olmasaydı bugün Allah korusun çok büyük felaketler ve kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirdik. O nedene 96 yıl önceki ruh bugün burada bu salonda en güçlü şekilde yaşıyor. O nedenle Allah bu ülkeye hizmet yolunda hak yolunda çabalayan ter döken ve gerçektende kardeşlik ruhuyla bu işi yapanlardan hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu.

MEHMET YILMAZ BAYRAĞI DAHA YUKARI TAŞIYACAK

AK PARTİ Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci de, “Mehmet Yılmaz kardeşimiz genel merkez tarafından atandı. Devir teslim töreni var. Önü açık olsun hayırlı hizmetler nasip etsin. Bu bir dava. Ahmet Uzer’in benim başkanlığımda ilk sözü şu olmuştu eninde sonunda seninde unvanın eski olacak demişti. Bu makamlar gelip geçici. Bizim asıl amacımız asli görevimiz bu vatan bu ümmet için çalışmaktır. Biz buraya oturduk diye kalkmamayı düşünmeyeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bir nöbet yarışı. Bayrağı alan bayrağı devredenden daha hızlı koşar diyorlar. Bu kuraldır. Ben inanıyorum ki Mehmet başkanım Halil başkanımdan daha hızlı koşacaktır. Ben Halli Başkanımdan Allah razı olsun diyorum kendisinden. beraber iki genel seçim bir referandum geçirdik. Hepsinden önemlisi 15 Temmuz akşamı biz kendisiyle beraberdik. Bir dava bilinciyle bir ümmet davası bilinciyle çalıştık. Bizim partimiz yalnızca Gaziantep’in Türkiye'nin partisi değil, dünyanın partisi olmak zorunda. Ümmet bizden ümit bekliyor. Biz boş veremeyiz. boş verdiğimiz anda inanın hanemize eksi yazar. Bu bilinç içerisinde çalışacağız. Bu kaygı içerisinde olacağız. Görevimiz çalışmak olacak” dedi.

AYRIŞTIRMAYA DEĞİL BİRLEŞTİRMEYE GELDİK

Görevi Halil Uğur’dan devralan Mehmet Yılmaz, kendisine makamı layık gören Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Genel merkezi’ne teşekkür ederek şöyle konuştu: “Bundan 96 yıl önce Antep’te e destan yazarak Antep’imizi Gaziantep olarak bize emanet eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminde vatan savunması için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizler 14 yaşında annesinin peçesini açmak isteyen düşman askerine karşı durduğu için şehit edilen Şehitkâmil ile 16 yaşında vatan hainlerine karşı duran babasına yardım ederken hain kurşunuyla şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok’u birbirinden ayırmıyoruz. Hepsinin de makamı âli olsun. Bu makamı bizlere layık gören başta Cumhurbaşkanımız reisimiz ve genel başkanımıza çok teşekkür ederim. Bizler rabbimizin izniyle önceki dönemde görev almış kardeşlerimizle birlikte birlik beraberlik içerisinde inşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Biz buraya ayrıştırmaya değil birleştirmeye dağıtmaya değil toplamaya geldik. İnşallah Şehitkâmil bir ve beraber şekilde bu davanın ipini daha yükseklere yükseltecektir. Bu dava Allah'ın davasıdır. Mevki ve makamlar da Allah'ın davasına hizmet etmek için vardır. Halil başkanımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Halil başkanımızla da yönetimdeki diğer kardeşlerimizle de istişareli şekilde çalışmalara devam edeceğiz. Bundan sonrası içinde il başkanımızla milletvekillerimizle ve belediye başkanlarımızla uyumlu bir şekilde inşallah çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın emrettiği gibi biz buraya yük olmaya değil yük almaya geldik.

BİZİM İÇİN ESAS OLAN DAVADIR

3 yıllık ilçe başkanlığı görevini Mehmet Yılmaz’a devreden Halil Uğur da, “Gaziantep kolay kurtulmadı. Partimizde kolay kurulmadı. Bu kutlu davaya 19 Haziran 2014 tarihinde görevi aldığım günden beri elimden geldiği kadar hatamızla eksiğimizle elimizden geleni 3,5 yıl süreç içerisinde Cumhurbaşkanlığı seçimi iki genel seçim ve FETÖ darbe girişiminde mücadele veriyoruz. 16 Nisan referandumdan alnımızın akıyla çıktık. Bu görevler hiçbirimize kalıcı değil. Ben Şehitkâmil’e 9’uncu ilçe başkanı olarak görev yaptım. Bizim için esas olan davadır” dedi.

MEHMET YILMAZ’DAN ERSULU’YA AHDE VEFA

Konuşmaların ardından Halil Uğur görevi Mehmet Yılmaz’a devretti. Devir Teslim töreni esnasında Mehmet Yılmaz, platforma AK PARTİ Eski İl Başkanı Ökkeş Eruslu’yu davet etti. Mehmet Yılmaz’ın jesti karşısında duygulanan Eruslu, partililere birlik beraberlik mesajı verdi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.